Hangi Burcun Erkeği Nasıl Bir Eştir?

12 burcun farklı erkek hallerini sizin için toparladık. Kocanızın burcunu söyleyin nasıl bir erkek olduğunu anlatalım…

Koç Burcu

Koç burcu erkekleri doğuştan şövalyedirler. Başkalarının yardım istemelerine bayılırlar. Sizi bir şeyden kurtardıklarını hissetmekten ve çaresiz kadınlar savaşmaktan hoşlanırlar. Bütçe ile kısıtlı olmaktan hoşlanmazlar. Uygun zamanlarında çok da cömerttirler. Böyle durumlarda, kadınlar eşlerinden aldıkları paraların bir bölümünü, parasız kalacakları günler için saklamalıdır. Koç burcu erkeği kadının saçının şeklinden ve giydiği şapkalardan etkilenir. Arkadaş olabilecek ve sportmen kadınlardan hoşlanır. Ama her şeyden önce eşlerinin ya da sevgililerinin gururlu olmasını isterler akıllı kadın, erkeğin fiziğine değil, gurur ve ihtirasına ilgi duyar. Koç burcu erkeğinin karısı, eşinin erkek arkadaşlarıyla iyi geçinmelidir. Giyim ve davranış konusunda modaya uygun olmalı, güncel konuları ve haberleri çok iyi izlemelidir. Ama hiç bir zaman unutmamalıdır ki, Koç erkeği maceraperest, lider ve öncüdür.

shutterstock_287764466

Boğa Burcu

Boğa erkeği ile evlenmişseniz, sorunlar oldukça farklıdır. Yaşama rahatlık, evcillik gibi fiziksel unsurlarla bağlanır. Kadın, kendisi için dünyada tek erkeğin o olduğunu hissettirirse çok iyi geçinirler. Parasının evi, özellikle kendi rahatını sağlayacak şeyler için akıllıca harcanmasını ister. Eşi olarak seçtiği kadının, gerçek bir anne olması önemlidir. En büyük arzusu soyunu sürdürecek bir çocuğu olmasıdır. Boğa erkeği genellikle çok duygulu, içten ve sadıktır, ama zaman zaman en bozucu aşık olur. Çünkü bir kadının yaşamına anlam veren güzel sözler söylemesini ya da davranışları bilmez. Fakat bu soğuk kanlılığa aldanmayın. Boğa erkeği, sabırlı ve sinirlerine hakimdir ama belli bir noktadan sonra onu tahrik ederseniz çok sert ve kırıcı bir biçimde patlayabilir

İkizler Burcu

İkizler erkeği genellikle parlak zekalı, azimsiz, değişebilen, esnek kişilerdir. Düzgün aile yaşamı İkizler erkeğine göre değildir ama dayanamayacağı bir şey de değildir. İnsanlarla olan ilişkileri için de bu geçerlidir. Ona göre insanlar, problemlerinin yalnızca birer faktörüdür. Duygusal şefkat gösterileri yapmaktan ya da başkalarının yapmasından hoşlanmaz. İkizler erkeği eşinin, karşılaşacağı sorun daha çok sosyaldir. Erkeğinin değişken ruh durumuna uymayı başarmalıdır. Onun huzursuzluğunu yatıştırmalıdır. Kocasının ani değişikliğini, beklenmedik davranışlarını ve rahatsız edici çıkışlar anlamaya çalışmalıdır. Uçarılıklarını da olduğu gibi kabul etmelidir. Uyarmak, canlandırmak, tazelemek insanları köhnemişlikten çekip çıkarmak ve dünyayı sonsuza dek genç yaşatmak İkizler burcunun görevidir. İkizler erkeği hiç büyümez. Bir çocuğun çekiciliğine sahiptir ve çocuğa gösterilen toleransın kendisine gösterilmesini ister. İkizler erkeği, sıkılıp dünyaya küsünce öyle şeyler söyler, yapar ki bu durumun kısa zamanda düzeleceğini bilmeyenler ondan nefret ederler. Böyle bir zamanda onunla tartışan kadın hata yapar; doğrusu ise eşinin dünyanın en büyük adamı olduğunu söylemesidir.

shutterstock_309420224

Yengeç Burcu

Yengeç erkeği şefkatli ve duyarlıdır. Her zaman yumuşak bir baba, çoğu zaman koruyucu bir aşık, duygulu ve sempatiktir. Hareketli bir Yengeç burcu erkeği, aşkta azimli ve sabırlıdır. Normal olarak iyi huylu, başkalarını memnun etmek için çırpınan biri olduğu için, en ufak bir değişik tutumunda döneklikle sonuçlanabilir. Pasif Yengeç burcu erkeği ise tümüyle alıcıdır. Evliliği yaşamın sorunlarının durulması olarak kabul eder ve bu yüzden evliliğini, yitirir. Genellikle bu sakin ev yaşam gezi tutkusu, deniz ve güzel manzara tutkusu birleşir. Değişik duyguların, maceranın özlemini çekerler. Değerlerini yitirdikleri anlarda, sinirli, telaşlı, hatta öfkeli olurlar. Yiyecek konusu dışında, tutumlu olmayı severler. Mutfak işinde harcadıkları zaman, enerji ve para sınırsızdır. Sürekli kendisine saygısızlık edildiğini sanarak yakınır. Yaşam hakkında benzer görüşleri olan, çevre ve dostları olmalıdır. Sempatiye, özel ve toplum ilişkilerinde takdir edilmeye gereksinim duyarlar. Aykırı bir görüş ya da itiraz, onu en iyi işinden bile döndürebilir. En çok gerek duydukları şey, sevgi ve sabırdır. Yaptıkları işten en iyi sonucu alabilmeleri için bu iki şey gereklidir. Kadınlar erkeklerin bu değişkenlik ve huzursuzluklarının altında teşvik edilmesi gereken, büyük bir azimle gerçekleştirmeye çalıştıkları bir amaç olduğunu bilmelidirler. Bu erkekler, zorlandıklarını hissetmedikleri sürece, sevdikleri tarafından kolayca etkilenirler.

Aslan Burcu

Aslan burcu erkeğiyle evlenen bir kadın yumuşak başlı olmalıdır. Aslan burcu, Zodiak’ın soylu burcudur ve bu burçtan olanlar başkalarını yönetmeyi kutsal hakları sayarlar. Aslan burcundan olan bir erkek çocuğu, iyi kalpli olduğu için ailesiyle iyi geçinir. Bir bakıma evcilleştirilmiştir, ama aile merkezinin çemberi olmakta ısrar eder. Tüm aile onun çevresinde dönmelidir. Yaşamdaki yeri ne kadar alçak gönülde olursa olsun, kendisini küçük sarayının kralı sanır. Bazen de dış dünyasındakiler, ona dalkavukluk etmeyi reddederler; o zaman Aslan burcu erkeği, evde bir diktatör kesilir. Herkesin ona hizmet etmesini ister. Tembelliğinden değil, Tanrısal haklarını kullanma arzusundan dolayıdır bu. Aşkta, ikizler burcu erkeğinin tam tersidir. Tek düşüncesi kendini sonuna dek vermektir. Fakat burada bile kendine o kadar çok önem verir ki, verdiği şefkati reddeden insanları aklı almaz, anlayamaz. Yine de kimseye kin beslemez. Gösteriş merakının altında güvenilirlik, soyluluk, cömertlik gibi sağlam kişilik özelliklerine sahiptir.

shutterstock_381766138

Başak Burcu

Başak erkeğinden heyecan verici ve romantik bir şey beklemeyin. Başak burcu erkeği duygusal değil, entellektüeldir. Eğer kadın çok duygulu değilse, kocasından memnun kalır. Başak burcu erkeği sorun çıkarmaz ve sorunlara hemen tepki vermez. Değişiklikten hoşlanmaz, bu nedenle evden bile çıkmaz. ve kasaba yaşamını, kent yaşamı yeğler. Aşkta teslimiyet fikrini benimser; zaptetme, sahip olma fikrini pek önemsemez. Bu kayıtsızlığı, aşk oyunlarını seven kadınların bazen hoşuna gider. Flörtleri genellikle önemsiz şeylerdir, yuvası tehlikeye sokmaz. Başak burcu erkeği maddeyi sever ve sorunların ayrıntılarına girmekten hoşlan Kesin karar verilmesi gereken olaylar karşısında duraksar. O zaman üstüne varmamalısınız; yanlış karar verebilir. Başak burcu erkeği neşeli ve canlıdır; fakat zaman zaman kuruntuya kapılır. Bu yüzden onları kuşkulandırıcı davranışlardan kaçınmalısınız. Evde sistemli ve düzenli çalışmalısınız; dağınıklık ve düzensizlikten rahatsız olur her şey zamanında ve yerinde yapılmalıdır. Dağınık olmayın ve giyinişinize dikkat edin. Eşlerinin ilgisizlikleri, dağınıklıkları ve pasaklı oluşu, bu erkeklerin gözlerine batar. Evde neşeli bir hava, uysal ve sevgisini gösteren, düzenliliği seven bir e isterler. Her şey yerli yerinde ve temiz olmalıdır. Eşi neşeli olduğu kadar, hesap bilmeli ve tutumlu olmalıdır.

Terazi Burcu

Terazi burcu erkekleri anlaşılması en güç erkek tipleridir. Terazi erkeği, davranışlarının ve yaptığı işlerin inceliğiyle evinde çok geçimlidir. Oysa evine köklü ve güçlü bağlarla bağlı değildir. Aileden kopması ender olmasına rağmen, Yengeç ve Boğa burcu olan erkeklerin duyduğu aile sevgisini duymaz. Dengeli doğası nedeniyle hem erkek, hem dişinin aşktaki tutumunu çok iyi bilir bu yüzden aşk konularında ustadır. Kaba denilebilecek hiçbir yanı yoktur. Aşkta bir sanatkar gibidir. Terazi burcu olan bir erkek, neşeli, yetenekli ve arkadaştır. Eşi tarafından akıllıca ve hesaplı yönetilmezse, çekici bir başı boş, sevgili bir serseri ya da gününü gün eden bir vurdumduymaz olur. Tek başına umutsuzluklarını yenmeye çalışmalı ve ona neşe sağlayarak, eve bağlamaya çalışmalısınız. Kederli, ciddi ve evhamlı kadınlardan pek hoşlanmaz. Ev yaşamının ve ev eşyalarının bir düzen içinde olmasını ister. Davranışlarınızda duygulu olmaktan çok sağduyulu olmalısınız. Yumuşak kalpli ve duygulu olduğu için, sert davranışlardan hoşlanmaz. Onun kalbine nazik ve sevimli davranışlarla girebilirsiniz. Evde düzen içinde bir mutluluk arar; ufak çekişmeler, kendisine yapılan haksızlık ve ilgisizlikler, onu huzursuz eder ve evden uzaklaştırır. Eşini hep bakımlı ve şık görmek ister. Sabah yataktan kalktığınızda bile hemen makyajınızı yapıp, onun karşısına süslü çıkmalısınız. Ev eşyaları lüks fakat rahat olmalıdır. Yuvada her şey rahat ve dinlendirici olmalı. Dırdır, onu kolayca evden kaçırabilir.

shutterstock_142485853

Akrep Burcu

Zodiak’ın en hırslı insanları bu burçta doğanlardır. Akrep burcu erkeği çok kıskanç, zorbalığa yatkın, çevresini kızdıran, kinci bir tiptir. Uysal, uslu, sabırlı bir işle mutlu olur. Her şeyin onun istediği gibi olmasını ister. Ona karşı çıkanların Tanrı yardımcısı olsun. Akrep burcu olanlar bu müthiş güçlerini, başarılması en güç işleri yapmaya, canlarını tehlikeye atmaya ve namuslu yaşamaya harcarlar. Bu burcun mensupları iyi olduklarında çok iyidirler ama kötü olduklarında da onlardan kaçın. Akrep erkekleri, yatakta gerçek ve etkili bir seks isterler. Kadının duygusuz ve hareketsiz duruşundan hoşlanmazlar. Onlar çoğu kez ateşli, sert ve hırçındırlar. Evlerinde tartışmadan hoşlanmazlar ve düşüncelerinin yürütülmesini isterler. Kararlarında ısrarlı ve azimlidirler. Atılgan ve cesurdurlar. Eşleri onların giriş güçlerini engellemeye kalkmamalı, cesaret vermelidirler. Olaylar karşısında güler yüzlü ve hareketsiz görünürlerse de, içlerinde müthiş bir kuşku yatar. Onda kuşku yaratacak davranışlardan kaçınmalı ve onu eğmeye kalkmamalıdır. Bu davranış mutluluk için büyük bir tehlikedir. Ona karşı yumuşak başlı ve onu dinlendirici olmalısınız. Ev yaşamınızı canlı tutun, hep yenilik ve değişiklik getirin. Akrep burcu erkeği dıştan çok sert görünüşlü olmasına rağmen, içten duyguludur.

Yay Burcu

Yay burcu erkekleri, dürüst, açık sözlü, korkusuz ve atılgandır. Bencillikten uzak ve yüce ruhludur. Koç ve Aslan burcu kadınların özellikleri Yay burcu erkeklerine uygundur. Yay burcu erkekleri çok yönlü ve neşeli insanlardır. Somurtkan, sürekli hastalıktan yakınan, olaylara kötümser gözle bakan kadınlardan hoşlanmazlar. Paraya fazla düşkün olmamakla birlikte, maddenin değerini bilirler. Değişken bir huyları olduğu için sürekli, sıkıcı, fazla ciddi iş ve ilişkilerden hoşlanmayıp, sürekli dostlarıyla birlikte olmak isterler. Onu yalnızlığa itmeyin. Yalandan ve aldatılmaktan hoşlanmaz, kadının gerçek dostluğunu arar.

shutterstock_183880688

Oğlak Burcu

Oğlak burcu erkekler, ciddi huyludurlar. Utangaç, ürkek, içe dönük kişilerdir. İyi yönetilmezlerse maddeci, kendini düşünen, baskı yapan hatta zalim bile olurlar. Boğa ve Başak burcunda doğan kadınların özellikleri Oğlak burcu erkeklerine uygundur. Oğlak burcu erkekleri azimli ve çalışkandır. Paralarının değerini bilirler. Bu erkekler, hep en önde ve en iyi yerde olmak isterler. Onu hükmünüz altına alıp ezmeye kalkmamalı, tersine ona başarısı için yardım etmelisiniz. Çalışmalarına ve işine çok değer verin. Zenginliğe ve üne kavuşma arzusunu gidermeye çalışmayın. Onu eve kapayıp, toplumdan ayırmayın. O üne kavuşup, geniş çevrelerde tanınmaktan zevk ve gurur duyar. Dostluk konusunda, içine güç girilir bir kale gibidirler. Ev düzenli, temiz ve değerli eşyalarla süslenmiş olmalıdır. Ev yaşamı ciddidir. Hep kendi isteklerinin yerine getirilmesini ister.

Kova Burcu

Kova burcu iyimserlerin burcudur. Kova burçlu, her şeyi evrensel açıdan görür. Kişiselden çok evrensel sevgi duyarlar. Okul, hastane, bilim dalı gibi konulara, bir kişiye olduğundan daha fazla sevgi duyabilirler. Ama aşık olunca da, neşeli uysallığı ile sevdiğini hoşnut etmek için elinden geleni yapar. Kendine ve başkalarına saygı duyar ve başkalarının da duymasını ister. Gereksiz yere tartışmamak ve haksızlık yapmamak açısından ona güvenilebilir. Aşklarından çok dostlukları güçlüdür. Akıllı bir eş ona duygusal yönden değil de, sosyal ve entellektüel açıdan yaklaşmalıdır. Kova burcu erkeğinin en tipik yanı insancıl olmasıdır. Kova burcu erkekleri asla memur olamazlar, emir altında çalışmak kişiliklerini ezer. Evde de evin beyi reis konumundadır. Bağımsızlık ve özgürlük onların özelliğidir. Onlar geçmişle övündükleri kadar ileriye ve yeniliklere de yöneliktirler; değişiklik ve geziden hoşlanırlar. Küçük şeyler ve küçük sorunlardan hoşlanmazlar. Küçüklükler ve ayrıntı onları sıkar. Paraya değer vermezler, para onlara hükmedemez, onlar paranın efendisidirler. Onlar için para amaç değil araçtır. Evde eşlerine değer verirler. Aile, onlar için kutsal bir birliktir. Yuvaları ve çocukları onlar için çok değerlidir. Bu nedenle eşlerinin aileye bağlı ve geleneklere değer veren kimseler olmasını isterler. Değerinin her zaman takdir edilmesini ister; kırıldıkları zaman çok sarsılırlar. Büyük düşünceler ve büyü ideallerle ilgilendikleri için, basit görüş ve küçük davranışlara değer vermezler. Hep hareket etmek, gezmek dünyayı tanımak ve yeni şeyler öğrenmek isterler. Giyiniş ve gösterişe değer vermezler. Kimseyi kırmak ve kimsenin aleyhine çalışmak istemezler.

shutterstock_70139653

Balık Burcu

Kadınlarla olan ilişkisinde Balık burcu erkeği, ender bulunan, mutlu eden erkek tipidir. Fedakarlığı Boğa erkeğinden de fazladır. Hem ondan daha uysal ve yumuşaktır. Sadakatsizliğe biraz eğilimi vardır, kadınların ilgisine karşı koymaz. Aslında evcil bir kişidir. Evde fazla yardımcı değildir ama her zaman uyumlu ve bir ev kedisi kadar uysaldır. Başkalarını rahatsız edici durumlar onu hiç etkilemez. Hayalperesttir ve hayallerinin arkasından sürüklenebilir. Sürtüşmelerden rekabetten ve yarışmalardan hoşlanmaz. Bir sanatçının duyarlılığını taşır. Bu burcun kötü yanı ihmalciliğidir. Onlar ihtiraslar uyandırmalı ve işi sıkı tutmalı Sürekli tetikte olmak gerekir. Balık burcu erkekleri sanatçı ruhludurlar, fazla düzenden hoşlanmazlar, ihmalci ve savurucu olurlar. Eşleri onlara bir kedi gibi sokulmalı, bazen sevgili, bazen iyi bir arkadaş, bazen de anne şefkati gösteren bir kadın olmayı bilmelidir. Çok duygulu olduklarından, eşleri de duygulu olmalı ve erkeğin ruhundaki renkli derinliği sezmelidirler. Çoğu zaman karamsarlığa kapılırlar. Bu sırada onun elinden tutarak, kederler içinde boğulmaktan kurtarmak gerekir. Sanatçı ve yumuşak ruhlu olduklarından, eşleri de onlara karşı yumuşak davranmalı, onun ruhunu okşayıp, neşe ve mutluluk aşılamalıdır. Doğaya, güzelliğe, bahçe ve çiçeklere karşı çok duyarlıdırlar. Eşi de süslü olmalı renkli ve desenli giysilerle ona bir çiçek demeti gibi görünmelidir. Dışarıdan ç sıcak bir yuvaya düşkün olurlar. Fazla bilgili, akıllı bir kadından çok, duyarlı, ince, zarif kadınlardan hoşlanırlar. Ona kapalı olmayın, sevginizi gösterin. Ona karamsarlık yerine aydınlık ve neşe verin.

Facebook Yorumlar