Konu saçlar olunca kadınlar kendileriyle uğraşmaya bayılır. Bu hafta farklı saç modelleri denemek istiyorsanız ama canınız hiç kuaföre gitmek istemiyorsa sizin için hazırladığımız minik rehbere hoş geldiniz.

Burgu topuz

burgu-sac-modelleriBurgulama yöntemi ile yapabileceğiniz bir saç modeli, oldukça basit. Saçlarınızın diplerine krepe yaptıktan sonra saçlarınızı ortadan ikiye ayırın. Tek tarafı burup toka yardımıyla sabitleyin. Geri kalan saçınızı da burarak önceden sabitlediğiniz saç üzerine sararak topuz oluşturun.

 

 

 

Ters örgü11833884_f520

Başınızı öne eğerek tersten örün. Örgünün ucunu at kuyruğu olacak şekilde açık bırakıp toplayın. Daha sonra ay kuyruğu yaptığınız saçları basit bir topuz yapmak için burup tokayla tutturabilirsiniz. Dağınık bir görünüm kazanmak bu saç modeliyle çok kolay.

 

Bantla topuz

topuz-modelleri (8)Başınızın çevresine uygun bir saç bandını takın saçlarınızdan ufak tutamlar alarak saç bandına dolayın. Hem basit ve kibar bir topuz elde etmek hem de ertesi güne dalgalı saçlarla uyanmak için bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

 

Evinizde kolaylıkla saçlarınıza şekil vermenizi sağlayacak saç ürünlerini Adana Optimum AVM Flormar, Gratis, Sephora, Sevil Parfümeri, Watsons ve Yves Rocher mağazalarında bulabilirsiniz!