Sizlere Kim Kardashian’ın nasıl bu kadar güzel göründüğünü uzmanlarının önerilerinden derledik.

Yüz Kontörü

Kardashian kozmetikteki yenilikleri oldukça takip eden biri. Son zamanlardaki fondöten ve kapatıcısı teknolojinin en son geldiği nokta olan UHD ve 4K adı verilen kapatıcılar. UHD, hem doğal bir kapatıcılık hem de radyant bitiş sunuyor.

UHD kapatıcı ile göz çevrenizi aydınlatıp, cildiniz ile bütünlük kim-kardashian-contouringsağlayabilirsiniz. Özellikle Kim gibi koyu tenliler de göz çevresinde koyu halkaların olması kaçınılmaz. O yüzden siz de koyu tenli iseniz mutlaka göz çevrenizi doğal şekilde kapatan, ince yapılı ve aydınlık veren kapatıcılar tercih etmelisiniz.

Burnun kenarlarını ve yanak oyuklarınızı aydınlatın. Yanaklarınızın tepe noktasına ışıltı ekleyin ve yansımasını sağlayın.

Parlak bir ten

beauty-2014-05-kim-kardashian-makeup-highlighter-cheek-mainMevsimin değişmesi Kim Kardashian için hiçbir şeyi değiştirmiyor. Beyaz giymekten vazgeçmeyen Kim, bembeyaz kıyafetlerin içinde asla solgun görünmüyor. Bronzlaştırıcı losyonlar ışıltılı bronzluğun anahtarı. Kozmetik marketlerinde ve parfümerilerde jel, köpük sprey ve mendil bronzlaştırıcıları bulup kolayca uygulayabilirsiniz. Yalnız kremlerinizi nasıl sürdüğünüze dikkat edin aksi halde cildinizde dalgalı ya da benekli bir görünüm oluşabilir. Bronzlaştırıcı losyonlar ışıltılı bronzluğun anahtarı. Kozmetik marketlerinde ve parfümerilerde jel, köpük sprey ve mendil bronzlaştırıcıları bulup kolayca uygulayabilirsiniz. Yalnız kremlerinizi nasıl sürdüğünüze dikkat edin aksi halde cildinizde dalgalı ya da benekli bir görünüm oluşabilir.

Göz

Koyu göz makyajı, Kim Kardashian’ın en sık yaptığı makyajdır. PA-kim-kardashian-smokyRenkli bir ürün kullanmaz, sadece siyah, gri ve toprak tonlarını tercih eder. Siz de bu tonlarda seçim yapın. Degradeli bir makyaj olacağından birkaç renk far kullanmalısınız.

Farlardan açık renk olanı göz kapağınızın katlanma noktasını biraz geçecek şekilde sürün. Daha sonra seçtiğiniz farı gözünüzün katlanma noktasının hemen altına kadar çok hafif şekilde dağıtın, köşelere gölge yapın. En son koyu renk farı sadece gözünüzün katlanma noktasına sürün. Karıştırma fırçası ile iyice dağıtın.


Dudak

Koyu renk göz makyajında nude dudaklar olmalı. Kim’de hep böyle yapıyor.  Kim Kardashian’ın nude ama parlak dudakları özellikle parlatıcı kullanarak göz alıcı hale getiriyor.

9d1f5cca16e796659e1e8e5beda5e0dc

Kirpikler

Kim Kardashian’ın kendi kirpikleri bu kadar dolgun, uzun ve kıvrık olmasa da evden kirpiklerini yapmadan asla çıkmıyor! Flörtöz kirpikleri neredeyse kaşlarına değiyor. Kirpiklerinizi güzelleştirmek için kirpik kıvırıcı aletleri, volüm veren maskaraları ve takma kirpikleri kullanabilirsiniz.b91c1d83fe11748ab4d8e1b44dc52318

Aktarlardan kolayca bulabileceğiniz badem yağıyla kirpiklerinize bakım yapabilirsiniz.Badem yağını makyajınızı temizledikten sonra bir kulak çöpü yardımıyla kirpiklerinize sürün. Badem yağı kirpiklerinizi beslerken daha gür ve güzel olmalarını sağlayacak.

Kim Kardashian’ın güzellik hilelerini uygularken ihtiyacınız olan ürünleri Adana Optimum AVM Flormar, Gratis, Sephora, Sevil Parfümeri, Watsons ve Yves Rocher mağazalarında bulabilirsiniz!