Şüphesiz saç bir kadın için en önemli unsurlardan biridir. Saçımız o gün istediğimiz şekle girmediyse, boyası aktıysa veya kesimi kötüyse kendimizi mutsuz hissederiz, dışarı bile çıkmak istemeyiz. Fakat size muhteşem görünen kaküller, aslında sizin için çok da muhteşem olmayabilir. Bu konuda kuaförünüzün sesine kulan verin, sonuçta uzman olan o, ama kuaför kurbanı olmamak için de bilinçli olmakta fayda var. İşte size birkaç küçük tüyo.

Yuvarlak Yüzler 

Yuvarlak yüzler için en doğru model küt ve kaş üstünde bir kesimdir. Bu kesimler biraz daha iddialı olduğundan ayrıntılara dikkat etmekte fayda var. Sofistike bir görünüm için yay şeklinde bir kakül tercih edebilirsiniz.

shutterstock_184213463

 

 

 

 

 

 

 

 

Oval Yüz 

Her kakül tipinin yakışacağı oval yüzler. İdeal kakül kaş ve kirpiklerinizin arasında olmalı. Hem de bu size kakülünüzü düz ya da yana ayrılmış şekilde kullanabilme imkanı da sağlar. İddialı bir model denemek istiyorsanız, küt bir kakül tercih edebilirsiniz. Bu kakül modeli yüzünüzün en güzel özelliklerini vurgulayabilmenizi sağlar.

shutterstock_185454206

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalp Yüz

Geniş alın ve uzun çeneyi dengelemek için bol katlı bir kesime ihtiyacımız var. Seçtiğiniz kakül alın hizasından uzun ve yana alınmış olmalı. İsterseniz kakülünüzün uçlarını inceltebilir ve kat verebilirsiniz.

shutterstock_395450407

 

 

 

 

 

 

 

 

Kare Yüzler

Doğuştan sivri hatlarınızı yumuşatmanın en mükemmel yöntemi kakül kestirmektir. Dağınık kaküller kare yüzler için en iyi tercihtir. İstediğimiz şık ve yumuşak görüntüyü elde etmek için kakülün kalın tutamlarını alnınızın yanlarında tutun.

shutterstock_75151642