Oversized kabanlar, kazaklar derken şuan gündemimizde battaniye şal, battaniye atkı olarak da adlandırılan büyük boy atkı modelleri var. Peki, büyük boy atkı modelleri neler ve nasıl kullanılmalılar?

2016 yılını bitirmeye şurada sayılı günler kaldığından şöyle söylemek istiyorum; 2017 kış sezonuna bu battaniye atkılar damga vuracak gibi. İşte bu yüzden büyük boy atkı modelleri için çeşitler neler, nasıl kullanılmalılar bir bakalım.

213ebcc12d083144200652558978119eKurdele
1. Atkıyı boynunuzun çevresine dolayın, her iki tarafın eşit uzunlukta olduğuna emin olun. Çift düğüm atarak uçlarını bağlayın.
2. Sekiz şekli oluşturmak için atkıyı kıvırın ve uçtaki düğümü başınıza doğru kaydırın.
3. Boynunuzun arkasını kapatması için düğümü atkının içine sokun.

Klasik Bağlama
1. Atkıyı yarısından katlayın ve boynunuzun etrafına dolayın.
2. Atkının uçlarını katlanmış ilmeğin arasından geçirin ve boyunda gevşek bir düğüm oluşturacak şekilde uçları ileriye doğru aldıktan sonra rahatlığınıza göre ayarlayın.

shutterstock_54060928

Sarım
1. Atkıyı tam ortasından hizalayarak boylamasına ikiye katlayın.
2. Tam ortasından boynunuza yerleştirdiğiniz atkının her iki ucunu da omuzlarınızın üzerinden dolayın ve boynunuzun arkasında çapraz hale getirin.
3. Atkı uçlarını diğer omuz üzerinden öne doğru atın. Rahat ve gevşek olması için, ön tarafı boynunuza göre ayarlayın.

4aeceea1d8090e5710ecb7f8efc412a5Lahana Tekniği
Estetiğe değil işlevselliğe önem veren insanın seçimi. Atkı bir uçtan başlanarak boyna dolanabildiği kadar dolanır.

Birbirinden şık atkı modelleri için Adana Optimum AVM H&M, İpekyol, Twist, Koton, Mango, Zara ve Pierre Cardin mağazalarına uğramayı unutmayın…

Facebook Yorumlar